Międzynarodowe Konferencje Naukowe nt " Achievements in Mechanical and Materials Engineering AMME
 • strona własna konferencji AMME
 • Międzynarodowa Konferencja Naukowa z serii AMME „Achievements in Mechanical and Materials Engineering” jest organizowana corocznie od 1992 roku pod patronatem Komitetu Nauki o Materiałach PAN, a od 2005 roku Światowej Akademii Inżynierii Materiałowej i Wytwarzania WAMME. Także od 2005 roku głównym organizatorem tej Konferencji jest Stowarzyszenie Komputerowej Nauki o Materiałach i Inżynierii Powierzchni. Od samego początku konferencje z tej serii odbywały się pod patronatem kolejnych Przewodniczących Komitetu Nauki o Materiałach Polskiej Akademii Nauk, obecnie Prof. Bogusława Majora.

  Konferencje z serii AMME są miejscem spotkań dużej grupy znakomitych naukowców o światowej sławie, uczestniczących w tych konferencjach od wielu lat, a także recenzujących artykuły zgłaszane do prezentacji w materiałach konferencyjnych i gwarantujących ich wysoki poziom naukowy, często podnoszących ciekawe pytania prowadzące do ciekawych dyskusji naukowych podczas konferencji. Seria tych konferencji, której symbolem jest sowa, cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska naukowego. Uczestniczy w niej corocznie ok. 200-300 osób. Na przestrzeni lat w konferencji uczestniczyli przedstawiciele ze wszystkich kontynentów, w tym prawie ze wszystkich krajów europejskich, a także z Chin, Japonii, Malezji, Hong Kongu, Tajwanu, Korei Południowej, Iranu, Izraela, Bangladeszu, Australii, Egiptu, Kanady, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Argentyny. Zwykle w każdej z konferencji uczestniczą przedstawiciele z 30-40 krajów świata. Jest to także znakomita okazja, aby nawiązać kontakty osobiste prowadzące do współpracy z naukowcami z innych krajów, a dla młodych naukowców także możliwość spotkania światowej sławy autorytetów.

  Ok. 100 osób z wielu krajów Świata w większości uczestniczących co roku w Konferencji wchodzi w skład Międzynarodowego Komitetu Naukowego. Uczestniczą oni aktywnie w recenzowaniu artykułów zgłaszanych na każdą z konferencji.

  Artykuy z całej serii tych konferencji opublikowano w materiałach konferencyjnych oraz w czasopismach:

  Co roku podczas Konferencji AMME wręczana jest nagroda im. Prof. Fryderyka Stauba za współpracę z polskim środowiskiem naukowym w dziedzinie nauki o materiałach wraz ze statuetką Złotej Sowy oraz inne honorowe nagrody Światowej Akademii WAMME.

  KONTAKT
  Stowarzyszenie Komputerowej Nauki o Materiałach i Inżynierii Powierzchni

  ul. Sobieskiego 12/1
  44-100 Gliwice
  email: info@acmsse.com